Ще один крок на шляху до фонтана дитячих мрій - 4 Ноября 2009 - "Чернігів Стародавній" вітає Вас! Чернігів Стародавній
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу


Головна » 2009 » Листопад » 4 » Ще один крок на шляху до фонтана дитячих мрій
Ще один крок на шляху до фонтана дитячих мрій
12:00
На сторінках газети "Чернігівські відомості" журналіст Олена Березкіна написала про «Фонтан дитячих мрій», що планується розмістити в парку по проспекту Миру поблизу торговельно-розважального комплексу «МегаЦентр». Зараз ця ідея почала приймати реальні контури, у чому вона переконалася, побувавши на робочій нараді з цього питання, що відбулася у міськраді.
— На сьогодні проектні роботи йдуть повним ходом, сподіваємось, що до кінця листопада вони будуть завершені, а в грудні проект пройде експертизу, — наголосив заступник міського голови Олександр Сердюк.
Він відзначив, що концептуальні рішення, фактично, вже прийняті, тобто зараз фахівці вже визначилися зі спорудами й устаткуванням, що будуть там присутні. На нараду були запрошені і власники всіх мереж і комунікацій міста, щоб вони також змогли включитися до роботи над цим проектом.
— Найближчим часом плануємо залучити і київських фахівців, їм ми думаємо доручити проектування гідравлічної частини фонтана, — розповів пан Сердюк. — Крім того, зараз йде активний пошук інвесторів-людей, які вкладуть свої гроші в будівництво цієї чудової споруди. Паралельно йдуть роботи стосовно землі. Вже є проект відведення земельної ділянки, найближчим часом, на мою думку, він пройде експертизу і буде поданий депутатам для затвердження на черговій сесії міськради.
Зараз іде й обстеження дерев у парку. Аварійні дерева будуть найближчим часом знесені, а на їх місце висаджуватимуться нові зелені насадження. Причому, за словами Олександра Сердюка, у майбутньому зелених насаджень у парку буде набагато більше, ніж зараз.
— Будівництво плануємо розпочати зі споруди фонтана, тому що це центральне і найцікавіше місце проекту, — зазначив Олександр Сердюк. — А для цього необхідно обладнати машинне відділення — спорудження достатньо складне і дороге. Для монтажу устаткування машинного відділення, швидше за все, залучимо фахівців КП «Чернігівводоканал». Зараз спільно з його спеціалістами ми визначаємо список обладнання, необхідного для монтажу машинної частини — надійного в експлуатації і легкого в обслуговуванні.
Пан Сердюк зазначив, що для будівництва фонтана та інших споруд, передбачених проектом, у першу чергу, залучатимуться будівельні організації нашого міста, для монтажу безпосередньо устаткування фонтана — київські фахівці. Вироби з граніту, швидше за все, закуплятимуть у Житомирській області.
Як нам вдалося з’ясувати, остаточне проектне рішення з будівництва фонтана та інших споруд мало відрізняється від проекту Олени Загреби, про який ми достатньо детально розказували на сторінках нашої газети. У комплексі фонтана будуть присутні фігурки дельфінів, жаб та інших тварин. Це будуть споруди з максимально плавними формами, литі або різані з каменю. До їх спорудження члени комісії планують залучити татусів і дідусів юних чернігівців-майстрів на всі руки. А для цього, швидше за все, найближчим часом буде оголошений ще один творчий конкурс щодо спорудження фонтана.
Від яких-небудь великих торгових об’єктів у зоні парку вирішили відмовитися. Планується розмістити невеликий буфет, де торгуватимуть морозивом і прохолодними напоями. Також у парку буде виставкова алея і, звичайно, дитячий майданчик, обладнаний гойдалками, гірками й іншим устаткуванням. А фішкою дитячого парку стане дитяча залізниця на гумовому ходу з маленьким паровозом і вагончиками, що будуть рухатися по периметру всього парку.
Планується, що будівельні роботи за цим проектом розпочнуться навесні наступного року, а що буде далі — час покаже.

Олена БЕРЕЗКІНА
Джерело: "Чернігівські відомості"
Просмотров: 446 | Добавил: Черняков | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Наш спонсор
Пошук

Друзі сайту

Новини redtram
Загрузка...
Статистика


Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній"© 2016Хостинг от uCoz