Державні і професійні свята України та інші знаменні дати у січні 2012 року - 1 Января 2012 - "Чернігів Стародавній" вітає Вас! Чернігів Стародавній
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу


Головна » 2012 » Січень » 1 » Державні і професійні свята України та інші знаменні дати у січні 2012 року
Державні і професійні свята України та інші знаменні дати у січні 2012 року
21:08
1 січня — Новорічне свято.
Офіційне і народне свято початку нового року, перший день року. Одне з найбільш улюблених народом свят.
Як і у більшості давніх народів, початок Нового року на Русі асоціювався з початком весняного відродження природи. Найімовірніше Новий рік святкували з появою нового Місяця в перші весняні дні, найближчі до весняного рівнодення. При цьому рік міг мати як 12, так і 13 місяців. Свято отримало назву «Нове Літо».
Із прийняттям християнства на Русі було запроваджено Юліанський календар, а святкування Нового Року було встановлено на 1 березня, що за переданням відповідало даті творення світу.
Пізніше Новий рік було перенесено на 1 вересня відповідно до прийнятого Візантійською церквою, а літочислення велося від «Створення світу».
Перенесення було узаконено московським митрополитом Феогностом, а остаточно постанову Московського собору вважати за початок як церковного, так і цивільного року, 1 вересня затвердив імператор Іоанн III.
У цей рік церква відзначала 7000 років від «сотворення світу» й очікування кінця світу набули широких масштабів. У той же час на українських землях, що входили до складу Великого князівства Литовського, а пізніше — Річі посполитої, з 1362 року початок Нового Року було встановлено на 1 січня і літочислення велося «від Різдва Христового».

Всесвітній день миру.

8 грудня 1967 року римський папа Павло VI встановив нове свято — Всесвітній день миру. Його відзначають в перший день кожного нового року. 17 грудня 1969 року Генеральна Асамблея ООН проголосила свято офіційним.

7 січня — Різдво Христове.
Велике християнське свято, сповнене радості, щастя і веселощів. Із ним пов’язують народження Ісуса Христа у Віфлеємі.
Люди вітаються: «Христос родився!» — «Славімо Його!» — відповідають.

20 січня – День Автономної республіки Крим.

20 січня 1991 року — відбувся загальнокримський референдум, він був першим в історії СРСР. На референдумі більшість кримчан висловилися за відновлення автономного статусу Криму.
12 лютого 1991 року з урахуванням волевиявлення громадян Верховна Рада УРСР прийняла закон про закріплення повноважень республіки на державному рівні.

22 січня — День Соборності та Свободи України.

День Соборності — Свято України, що відзначалося щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначалося з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».

25 січня — Тетянин день (неофіційне свято).
25 січня українські студенти відзначають своє «професійне» свято — Тетянин день. Історія свята своїм корінням сягає далекого минулого.
25 січня 1755 року — в день пам’яті святої Тетяни — російська імператриця Єлизавета підписала указ про відкриття Московського університету. Згодом в одному з флігелів старої будівлі університету було створено будинкову церкву святої Тетяни, а саму святу оголошено покровителькою всього російського студентства
У XVIII — першій половині XIX століття університетським, а тому й студентським святом стали урочисті акти в ознаменування закінчення навчального року, на них була присутня публіка, роздавалися нагороди, виголошувалися промови. В той же час офіційним університетським днем, молебном, що відзначався в університетській церкві, було 12 січня. Але його називали не Тетяниним днем, а «днем заснування Московського університету».
Потім був виданий Указ Миколи I, де він розпорядився святкувати не день відкриття університету, а підписання акту про його заснування. Так з’явилося студентське свято — Тетянин день і День студента.
Офіційний Міжнародний день студентів святкується в Україні 17 листопада.

26 січня — Міжнародний День митника.

Свято, яке відзначається щороку 26 січня.
У листопаді 1952 року вступила в силу Конвенція про утворення Ради митного співробітництва . 26 січня 1953 року в Брюсселі відбулася перша сесія Ради митного співробітництва (від 1994 року відома під сучасною назвою — Всесвітня митна організація). На сесії керівниками своїх митних служб було представлено 17 країн Європи.
1983 року, саме цей день — 26 січня — вибрали як щорічне свято — Міжнародний день митника.

27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня — це Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Голокост — масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у приблизному перекладі з грецької це слово означає «всеспалення», інше значення — катастрофа). 60% єврейського населення Європи піддалися систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках.

29 січня — День пам’яті Героїв Крут.
Відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 15/07 від 15 січня 2007 року). Офіційно цю дату почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України підписав Указ «Про вшанування пам’яті Героїв Крут».
 Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів

Джерело: «Чернігів стародавній».
Просмотров: 4924 | Добавил: Черняков | Рейтинг: 3.8/4 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Наш спонсор
Пошук

Друзі сайту

Новини redtram
Загрузка...
Статистика


Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній"© 2016Хостинг от uCoz